top of page

До відома замовника

 

Приходячи до друкарні, Ви почуєте питання : "На якому по щільності папері друкуватимемо"? 

І у більшості випадків клієнт, який до цього моменту не стурбувався вивчити щільність паперів для цифрового або офсетного друку, впадає в легкий ступор. Незграбні спроби співробітників виробничого відділу закінчуються тим, що до рук клієнта друкарні вручається пачка паперу з пропозицією вибрати, що сподобається.

Як же вибрати папір ДО візиту в  друкарню?

 

Про щільність паперу

 

Я розумію, що для кожного з нас не є чимось незвичайним звичайний папір для ксероксу?

Так от цей папір щільністю 80-90 г/м2 складете удвічі і ви отримаєте папір щільністю близько 130-150 г/м2.

Якщо продовжити наш друкарський експеримент і скласти папір ще раз щільність стане вже в районі 250 г/м2. Вас може здивувати чому цифри просто не подвоюються? Все просто, насправді в  друкарнях використовують дещо інший тип паперу "крейдований папір". Він жорсткіший і щільніший, чим звичайний для ксероксу.

 

Крейдований папір

 

Крейдованим папером називається такий папір, який покритий спеціальним шаром, що складається переважно із скліючої речовини і пігменту. Крейдований папір поділяється на два види - матовий і глянсовий. Найпоширенішим прикладом глянсового паперу є більшість журналів і подібна друкарська продукція. Говорячи ж про щільність крейдованого паперу, треба відмітити, що ця величина може варіюватися у великих межах: від 70 до 300 г/м2. "Меловка" різної щільності використовується для різних цілей. Наприклад, папір щільністю 115-200 г/м2 застосовується при виготовленні буклетів, каталогів, 115-170 г/м2 - повнокольорових листівок, 250-300 г/м2 - запрошень і листівок, 300 г/м2 - візиток стандартного зразка, а також багатьох інших видів поліграфічної продукції.

 

Офсетний папір

 

Офсетний папір застосовується при офсетному друкуванні. Кожен з нас уявляє собі такий вид паперу - зазвичай його використовують в принтерах. Проте не дивлячись на це, окрім стандартних способів, офсетний папір може підійти і для цифрового друку. Його щільність зазвичай знаходиться в межах 55-65, 80-120, 160 г/м2. Для друку брошур і прайс-листів зазвичай використовується папір щільністю 80 г/м2, для друку бланків - 80-120 г/м2. Офсетний папір також використовують для друку журналів, книг і іншої друкарської продукції, на якій розміщені таблиці, тексти і нескладні зображення.

 

Дизайнерський папір

 

Картон або папір, які мають унікальні естетичні або практичні властивості і надають унікальність друкарській продукції, вважаються дизайнерським папером. Папір такого виду може мати незвичайну текстуру та різні покриття, які надають паперу особливі тактильні властивості. Приміром, дизайнерський папір може бути украй приємним на дотик або його поверхня може мати незвичайний металевий або перламутровий блиск. Сьогодні на ринку можна знайти безліч видів дизайнерського паперу. Він застосовується при створенні поліграфічної продукції, яка несе представницьку функцію, - візиток, конвертів, листівок, тек, запрошень і багато чого іншого.

 

Картон

 

Картон для поліграфічної продукції є щільним папером, який мелирований з однією або з двох сторін. Щільність картону може бути рівна 150-ти, 200, 230, 250, 300, 320-ти г/м2. Завдяки своїй високій щільності поліграфічний картон зручний при виробництві високоякісної продукції, яка має бути стійка до зовнішніх дій і деформації - тек, упаковок, календарних постерів.

 

Самоклеючий папір 

 

Папір самоклеючий - крейдований папір, що складається з декількох шарів. Лицьовий, верхній шар, який згодом скріплює папір до поверхні, до моменту приклеювання покритий клеєм і спеціальною плівкою, легким рухом що відділяється від основи. Папір самоклеючий може бути найрізноманітніших видів: глянсовий, напівглянсовий, матовий. При цьому його щільність зазвичай складає 80 г/м2, а застосовується папір для виробництва оголошень, етикеток, наклейок і іншої друкарської продукції.

 

Виготовлення бланків ....

 

 

 

 

bottom of page